38th Annual Mid-Canada Elementary School Run
                     Lakehead University - Thunder Bay
                     Race Scored by Thunder Bay Timing
                             October 24, 2009
                    ***** FINAL Results - Elementary Girls Teams *****
Place School
         Team places of top 8 finishers = Score (add places of top five finishers)
         Names of top 8 finishers

  1. Bishop Gallagher 1 - Thunder Bay        
            1    6    8   17   18  (19) (31)      =    50
         Shaylyn Uchtenhagen, Tyra Laws, Aleksis Penna, Jacqueline Desimone,
         Brianna Kim, Marianne Ferguson, Shania Horvath
  2. Riverview - Dryden                      
            2    5   13   15   16  (33) (37) (78) =    51
         Martina Wintle, Joslynn Nowatzki, Liv Carter, Emmy Arsenault, Emilee
         Smith, Alexandra Cooper, Jordan Bakos, Darian Bakos
  3. Bishop E.Q. Jennings 1 - Thunder Bay    
            4    7   10   14   67                 =   102
         Amy Grenier, Sarah Hay, Jacqueline Hanley, Karli Nummikoski, Kayla
         Bergangnini
  4. Claude E. Garton - Thunder Bay          
            9   11   22   30   38  (52) (65)      =   110
         Kimmy Dunnigan, Patty Dunnigan, Sydney Johnson, Lexy Engberg, Maenpaa
         Amanda, Kielly McDonough, Jacqueline Dube
  5. Red Lake District 1 - Red Lake          
           25   26   29   35   36  (40) (45) (58) =   151
         Jocelyn Morin, Madison Kellestine, Jaden Keesie, Kaitlyn Amell,
         Haliegh Litwin, Sarah Dodic, Rebecca Szaflik, Hannah Hillier
  6. Holy Cross - Thunder Bay                
           12   20   34   51   61                 =   178
         Sienna Bergagnini, Christina Provenzano, Brittany Asmunt, Hannah
         Melchiorre, Sarah Avella
  7. Valley Central - Thunder Bay            
            3   28   47   54   59  (74) (76)      =   191
         Mackenzie Moore, Stacia Bates, Jessica Silen, Jean Evans, Genessa
         Bates, Mackenzie Patterson, Alexa Grant
  8. St. Hilary - Red Rock                   
           23   24   32   39   81                 =   199
         Isabella Park-Jean, Jennifer Nichols, Cassidy Houston, Andrea Zapcic,
         Emma Tremblay
  9. Red Lake District 2 - Red Lake          
           42   43   44   53   55  (56) (72) (94) =   237
         Stefanie Hayward, Rebecca Potter, Alex Dodic, Mikayla Harland, Avery
         Baker, Paige Daley, Jessica Gelderland, Emily Szaflik
 10. St. Martin - Thunder Bay                
           41   48   50   66   73  (86)           =   278
         Kallie Gillies, Keisha Oliverson, Morgan Labelle, Page Sullivan,
         Shelby Rooney, Laura Seigers
 11. St. Patricks - Atikokan                 
           27   64   70   77   91  (92) (99)(101) =   329
         Cameron Ivall, Stephanie Cornell, Alexis Paquette, Shawnte Anderson,
         Riley Bimm, Kira Sulkko, Kacie Anness, Kyla Morin
 12. Red Lake District 3 - Red Lake          
           57   63   68   71   80                 =   339
         Rylie Slobozian, Roberta Meekis, Gena Saskaski, Marlene Thomas, Seanna
         Geary
 13. Corpus Christi - Thunder Bay            
           60   62   69   75   84  (88)(100)      =   350
         Victoria Carella, Alicia Bobrowski, Claire Douglas-Lee, Camryn Newman,
         Lauren Bresele, Amelia Traer, Taylor Forrester
 14. Onigaming - Nestor Falls                
           49   79   85   89   90  (93)           =   392
         Autumn Sandy, Felicity Kelly, Keannah Copenace, Laura Kelly, Lorralene
         Whiteye, Jade Kelly
 15. Franco Supérieur - Thunder Bay          
           46   82   83   96   97  (98)           =   404
         Alexa Boh mien, Denise Malette, St phanie St-Jacques, Madison Gauthier,
         Mmilie Ainsworth, Mmilie Mochlin
 16. St Paul - Thunder Bay                   
           21   87   95  102  103                 =   408
         Monica Drindak, Thanda Lwin, Charlotte Martin, Michaela Turner, Kyra
         Willoughby